درباره شرکت محورسازان سدید

در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز نمود. محدوده فعالیت شرکت در تمامی زمینه های عمرانی از جمله ابنیه سنگین، کارهای زیربنایی ، ساخت انواع راههای شهری و برون شهری ، مرمت و انجام امور زیرسازی ، پلسازی و روسازی خطوط ریلی ، ساختمان های خاص از جمله ورزشگاه و سازه های صنعتی را میتوان نام برد . هم اکنون شرکت با تجربه ده ساله فعالیت پیوسته عمرانی و با تشکیل دپارتمان ریلی و تمرکز بر اجرای پروژه های دوخطه راه آهن جمهوری اسلامی ایران درحال خدمت رسانی می باشد و تا کنون موفق به دریافت رتبه پايه‌ يك در رشته راه و ترابری ، پايه ۳ در رشته ساختمان و ابنیه ، رتبه ۴ در رشته تاسیسات و تجهیزات و رتبه ۵ در رشته آب و همچینین مرمت آثار باستانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایران و اعتبار نامه های بین المللی در حوزه مدیریت کیفیت و ایمنی شده است .

از دلایل تداوم خدمات می توان به اصولی همچون جلب اعتماد و اخذ رضایت کارفرمایان، حفظ و ارتقاء دانش و تجربه فنی کارکنان همچنین مقدم دانستن کیفیت خدمات بر سایر امور نام برد. گستردگی کارها موجب افزایش توان تخصصی شرکت گردیده و با دیدگاه مدیریت پروژه محور همچنین انجام برنامه ریزی صحیح بر حسب استراتژی مناسب مدیریت ارشد شرکت باعث بهره وری و افزایش راندمان تجهیز ناوگان و ماشین آلات شرکت در کلیه زمینه ها از جمله منابع انسانی، تجهیزاتی و مالی گردیده است، هدف گذاری شرکت همراه با انگیزه انجام کار با روش های نوین مهندسی و کیفیت و کمیت مناسب کارهای در دست ساخت در حداقل زمان موجب پایایی و نگرش روشن به افق های رو به توسعه شرکت خواهد گردید.

چشم انداز شرکت محورسازان سدید

 ارتقاء جایگاه گروه به یک موسسه عمرانی معتبر داخلی و خارجی با تاکید بر ورود به پروژه ها به صورتEPC
تلاش برای افزایش رضایت مشتری، ارتقاء کیفیت و بهبود مستمر سیستم مدیریت یکپارچه از طریق شناسایی، اجرا، کنترل فرآیندها و تعیین اهداف سازمانی.
اجرای پروژه ها در چارچوب برنامه زمانبندی و سطح کیفی مورد انتظار.
تامین اقلام و تجهیزات و ماشین آلات کارآمد ،مناسب با نیاز پروژه ها.


تعهد به حفظ سلامتی کارکنان، کاهش حوادث ناشی از کار به همراه حفظ سرمایه مشتریان از طریق شناسایی، ارزیابی، کنترل و هدف گذاری مخاطرات شغلی برای کاهش ریسک حین اجرای پروژه و رعایت قوانین و مقررات کاربردی در این زمینه.
تعهد به حفظ محیط زیست و پیشگیری از آلودگیهای بارز شامل آلودگی آب، خاک و هوا، از طریق شناسایی، پایش و تعیین اهداف برای جنبه های بارز زیست محیطی در حین اجرای پروژه ها و رعایت قوانین و مقررات کاربردی در این زمینه.
ترویج فرهنگ مشارکت کارکنان در همه امور به منظور افزایش بهره وری و مدیریت بهینه سازی هزینه ها.

سید احسان آستانه داری
مدیر عامل

به نام خداوند بی همتا
… بیستون را به یاد آوردیم
دستهایی که باید به کار سپرده شوند را
همان دستهایی که کوه را چون پر کاهی از سر راه بر می دارند
چه نیروی شگفت انگیزی است
این دستهای به هم پیوسته …

سروران و همراهان گرامی، همانطور که می دانید عامل اصلی در کسب هر موفقیتی، تدوین و تشخیص اهداف است. هدفگذاری مهمترین عامل حرکت و خلق آینده است. تلاش های ما زمانی ارزشمند خواهد شد که معطوف به هدف باشد. چگونگی و نحوه تعیین ماموریتها، اهداف سازمانی و اهداف فردی کارکنان در شرکت محورسازان سدید، برای هدایت عمومی فعالیتهای سازمان در مسیر پیشرفت، تعالی و بهبود عملکردهای سازمانی است.
کسب رضایت، خشنودی و اعتماد جامعه و مشتریان، ماموریت و تعهدی بسیار بزرگ در راستای تعریف موفقیت و پیشرفت است. در طول سال های فعالیت شرکت محور سازان سدید، ساختار این شرکت، همواره به سمت تغییرات هدفمند، اصلاح شده است. نگاشت و پندار یک مدل کسب و کار جدید برای همراهی با جامعه، ابتکار عمل این شرکت در ایجاد ارزش های کسب و کار است

اعضای هیئت مدیره 

محمد رضا کریمی
عضو هیئت مدیره

محمدحسین ضیائی
نائب رییس 

سید حسین دستمالچیان
 رییس هیئت مدیره 

امید میرجلیلی
عضو هیئت مدیره 

مهدی ضیائی
عضو هیئت مدیره

فهرست